Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.Klocki hamulcowe NUTT - Techlife X9 Zobacz większe

Klocki hamulcowe NUTT - Techlife X9

Cena:
49,00 zł


Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Ilość

Klocki hamulcowe - Techlife X9

Klocki hamulcowe to bardzo ważny element układu hamulcowego. Razem z tarczami hamulcowymi tworzą duet, który pozwala zmniejszyć prędkość hulajnogi albo całkowicie ją zatrzymać. To element niepozorny, ale bardzo ważny, bo od niego zależ bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników drogi. Klocki nie mogłyby działać bez silnej podstawy, która utrzymuje je w miejscu. Tą podstawa jest zacisk hamulcowy, przytwierdzony do wahacza. Po naciśnięciu klamki hamulca, klocki są wypychane do akcji przez tłoczek. Trwałość klocków ciężko określić, wpływa na nią zbyt wiele czynników, takich jak jakość klocków, jakość tarcz hamulcowych, oraz sposób eksploatacji hulajnogi (jazda spokojna czy agresywna).

Wymiana klocków polega na wyciągnięciu zawleczki z zacisku hamulcowego, następnie wyjęcie klocków zużytych i włożenie nowych. Może być przeprowadzona własnoręcznie, nie wymaga odsyłania sprzętu do autoryzowanego serwisu. Warto zakupić komplet zapasowych klocków, i posiadanie ich w razie przebywania na urlopie czy dalszej wycieczce. Wysyłka następuje zaraz po zaksięgowaniu środków na konie, w specjalnej kopercie.

Tarcza hulajnoga elektryczna